Zatrzymano pięć osób. Podrabiali dowody, prawa jazdy.

Byadmin

Zatrzymano pięć osób. Podrabiali dowody, prawa jazdy.

Prawo jazdy kolekcjonerskie

Funkcjonariusze Komendy Głównej Policji i CBŚP rozbili grupę przestępczą podejrzaną o produkowanie fałszywych dokumentów, które były oferowane jako produkty kolekcjonerskie. W akcji brało Darmowe ogłoszenia bez rejestracji udział 80 policjantów. Zatrzymano pięć osób, które miały przekazywać dokumenty nie tylko do krajów Unii Europejskiej, ale także do Stanów Zjednoczonych.  

Dokument kolekcjonerski

Zatrzymani są również podejrzani o wprowadzenie do obrotu ponad 5 mln zł pochodzących z nielegalnych źródeł. Policjanci z zarządu CBŚP w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Dokumenty kolekcjonerskie prowadzą śledztwo dotyczące funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się fałszowaniem dokumentów. Grupa prawdopodobnie działała od 2015 roku.  

Dokumenty Kolekcjonerskie

Według ustaleń śledczych, członkowie grupy zajmowali się praniem pieniędzy oraz fałszowaniem m.in. dowodów osobistych i praw jazdy różnych krajów, kart pobytu cudzoziemców, świadectw Kupię paszport covidowy kwalifikacji, zezwoleń, dokumentów określających nabycie konkretnych uprawnień. Swoje usługi oferowali na znanych stronach internetowych jako tzw. „dokumenty kolekcjonerskie”.  

Dowód Kolekcjonerski

Zamówienia docierały nie tylko z kraju, ale także z państw Unii Europejskiej i Ameryki Północnej. Zanim policjanci zatrzymali pięciu członków grupy, przeszukali liczne Dowód Kolekcjonerski obiekty i zabezpieczyli fałszywe dokumenty w Warszawie oraz na terenie województw: podlaskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Przejęli także sprzęt komputerowy, profesjonalne drukarki, laptopy, matryce, telefony czy karty służące do produkcji dokumentów.  

Dowód osobisty kolekcjonerski

W trakcie akcji zabezpieczono również bazę danych osób, które mogły dokonywać zakupu dokumentów. W Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku trzem zatrzymanym postawiono Dokument kolekcjonerski zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dotyczące przepisów przeciwko wiarygodności dokumentów. Dodatkowo jedna osoba usłyszała zarzut kierowania grupą. Wszystkim pięciu zatrzymanym grozi odpowiedzialność za pranie pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.

 

About the author

admin administrator

Leave a Reply