MSWiA myśli że ukróci handel fałszywymi dokumentami

Byadmin

MSWiA myśli że ukróci handel fałszywymi dokumentami

Dokumenty kolekcjonerskie

Choć fałszywe dokumenty wykorzystywane są do wyłudzania kredytów, sklepy internetowe sprzedają je jako eksponaty kolekcjonerskie. W Polsce każdego roku w obiegu jest około miliona Dokument kolekcjonerski falsyfikatów – informuje „Rzeczpospolita”. Rośnie liczba przestępstw związanych z wykorzystywaniem fałszywych dokumentów. W świetle obecnego prawa handel nimi nie jest zabroniony, a dopiero ich użycie.  

Dokument kolekcjonerski

Prokuratura nie może nic z tym zrobić. Tę sytuację chce zmienić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poprzez wdrożenie projektu nowelizacji ustawy o dokumentach. Zmienione przepisy ukrócą Dowód Kolekcjonerski sprzedaż falsyfikatami pod szyldem sklepów online z artykułami kolekcjonerskimi. Dodatkowo nowa ustawa rozwiąże problem związany z dokumentami kolekcjonerskimi, które są idealnym odzwierciedleniem oryginałów. –  

Dowód Kolekcjonerski

Dokumenty kolekcjonerskie przypominają dokumenty oryginalne w zakresie kolorystyki, wielkości, typu użytego podłoża, elementów zabezpieczających, takich jak np. hologram lub elementy wypukłe itp. – powiedziała Kupię paszport covidowy Katarzyna Wójtowicz-Garcarz, biegła sądowa. Na podstawie falsyfikatów dochodzi do wyłudzenia kredytów, obrotu towarowego z zagranicą i obrotu kradzionymi samochodami.  

Prawo jazdy kolekcjonerskie

Jak podaje Związek Banków Polskich, rocznie udaremnia się około 6 tysięcy Dokumenty kolekcjonerskie prób wyłudzeń kredytów na podstawie fałszywych dokumentów. – Samo wytwarzanie falsyfikatów dowodów osobistych i praw jazd stanowi przestępstwo w celu użycia jako autentyczny – poinformował prokurator Jacek Wygoda.  

Dowód osobisty kolekcjonerski

Z wypowiedzi prof. Brunona Hołysta wynika, że „w Polsce każdego roku jest w obiegu około miliona fałszywych dokumentów, a wiele autentycznych dokumentów nie jest właściwie zabezpieczonych”. Dodał, że trzeba Darmowe ogłoszenia bez rejestracji to zmienić, ponieważ „fałszywy dokument ma skutki społeczne, ekonomiczne i indywidualne”. Więcej informacji w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”.

 

About the author

admin administrator

Leave a Reply