Dowody osobiste to cel przestępców.

Byadmin

Dowody osobiste to cel przestępców.

Dowody osobiste kolekcjonerskie

Coraz więcej firm żąda od nas dowodów osobistych. Teraz wyciągnie po nie rękę Facebook, tłumacząc się walką z fake newsami. Co robić, aby dane z dokumentów nie wpadły w niepowołane ręce? Fake Darmowe ogłoszenia bez rejestracji newsy to plaga naszych czasów, a ich źródłem coraz częściej są media społecznościowe.  

Dokument kolekcjonerski

Po skandalach związanych z działalnością rosyjskich trolli podczas amerykańskich wyborów prezydenckich, Facebook w końcu postanowił wypowiedzieć wojnę fałszywym informacjom. Od początku kwietnia wiadomo, że Dokumenty kolekcjonerskie francuska AFP będzie sprawdzać wiarygodność informacji na polskim Facebooku. Jeszcze wcześniej Facebook poinformował, że dokładniej prześwietli tych, którzy chcą publikować polityczne reklamy. Firma Marka Zuckerberga będzie prosiła reklamodawców o przesłanie stosownych dokumentów, potwierdzających ich tożsamości oraz lokalizację.  

Dokumenty Kolekcjonerskie

Chodzi o to, by politycznych reklam przed wyborami nie mogły wykupować osoby, które w danym kraju nie mieszkają. O jakie dokumenty chodzi? Z informacji wynika, że będą to m.in. dowody osobiste kolekcjonerskie. czy prawa jazdy. Coraz więcej firm żąda od nas dowodów osobistych. Teraz wyciągnie po nie rękę Facebook, tłumacząc Kupię paszport covidowy się walką z fake newsami. Co robić, aby dane z dokumentów nie wpadły w niepowołane ręce?  

Dowód Kolekcjonerski

Dowody osobiste to cel przestępców. Zobacz, jak je lepiej chronić Źródło: Fotolia, fot: Pio Si d5fjza4 Fake newsy to plaga naszych czasów, a ich źródłem coraz częściej są media społecznościowe. Po skandalach związanych z działalnością rosyjskich trolli podczas amerykańskich wyborów prezydenckich, Facebook w końcu Dowód Kolekcjonerski postanowił wypowiedzieć wojnę fałszywym informacjom. Od początku kwietnia wiadomo, że francuska AFP będzie sprawdzać wiarygodność informacji na polskim Facebooku.  

Prawo jazdy kolekcjonerskie

Jeszcze wcześniej Facebook poinformował, że dokładniej prześwietli tych, którzy chcą publikować polityczne reklamy. Firma Marka Zuckerberga będzie prosiła reklamodawców o przesłanie stosownych dokumentów, potwierdzających ich tożsamości oraz lokalizację. Chodzi o to, by politycznych reklam przed wyborami nie mogły wykupować osoby, które w danym kraju nie mieszkają. O jakie dokumenty chodzi? Z informacji wynika, że będą to m.in. dowody osobiste czy prawa jazdy. d5fjza4 Facebook znowu chce naszych dowodów  

Dowód osobisty kolekcjonerski

Ministerstwo Cyfryzacji już zwróciło uwagę na ten problem. dowody osobiste kolekcjonerskie. Przedstawiciele ministerstwa chcieli upewnić się, czy Facebook skonsultował kwestię dodawania dokumentów z przedstawicielami urzędów ochrony danych osobowych czy organami unijnymi. Jak udało się polskiemu Ministerstwu Cyfryzacji dowiedzieć, prawnicy Dokument kolekcjonerski Facebooka zadbali o tę sprawę. Choć nie wiadomo dokładnie, czy doszło do konsultacji i z jakimi dokładnie organami. Ministerstwo Cyfryzacji poruszyło jednak istotną kwestię.  

Prawko kolekcjonerskie

Facebook chce walczyć z fake newsami, ale z drugiej strony istnieje ryzyko naruszenia prywatności użytkowników. Niedawno gigant poinformował świat o tym,jak w niewłaściwy sposób przetrzymywał hasła użytkowników, co powodowało zagrożenie ich wycieku.. A później przeraził wszystkich swoją beztroską, gdy okazało się, że miliony haseł do Instagrama przetrzymywał w otwartym tekście. Obawy, że podobnie może być z dowodami osobistymi, są na miejscu. Wprawdzie chroni nas RODO i widmo milionowych kar, gdyby doszło do wycieku.  

Seria i numer dowodu

Grzywna jednak będzie problemem Facebooka, a nie tych, którzy będą szukać ewentualnych luk, by skany wykraść. … i nie tylko Facebook Facebook jest kolejną firmą, która próbuje uzyskać od nas jak największą liczbę informacji, które wielu chciałoby zachować dla siebie. W tym przypadku sprawa dotyczy wprawdzie osób, które chcą promować kandydatów, ale to marne pocieszenie.   W końcu technologiczny gigant nie ma skrupułów: albo dostęp do twoich danych (potrzebnych do weryfikacji, ale jednak), albo nie będziesz mógł promować siebie albo swojego kandydata. Na sprawę warto spojrzeć szerzej, bo nie tylko Facebook żąda od nas dowodu osobistego. Wiele działających w Polsce firm prosi o skan dokumentu, aby móc zweryfikować tożsamość użytkownika.   Jak przypomniał Niebezpiecznik, są to m.in. o SkyCash, Lotto przez internet, Revolut czy Przelewy24, gdy chcemy aktywować tę funkcję na Allegro. Niestety coraz więcej firm prosi swoich klientów lub potencjalnych klientów o przesyłanie skanu dowodu osobistego, co budzi uzasadnione obawy u osób dbających o bezpieczeństwo swoich danych osobowych – stwierdza w rozmowie z WP Tech Piotr Kupczyk z Kaspersky Lab.  

About the author

admin administrator

Leave a Reply