Najlepsze dokumenty kolekcjonerskie

Byadmin

Najlepsze dokumenty kolekcjonerskie

Jak wybrać najlepszy dokumenty kolekcjonerskie?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać najlepszy dokumenty kolekcjonerskie. Największymi obawami klientów chcących zakupić dokument kolekjonerski jest przedewszystkim jakość wykonania dokumentu. Nie raz zdażyło się że ktoś zamówił dokumenty kolekcjonerskie „za pobraniem” i po przywiezieniu go przez kuriera klient tylko rzucił na niego okiem, zobaczył że nie kupił kota w worku po czym zapłacił kurierowi za dostarczony dokument i… dopiero przy głebszej inspekcji okazało się że dokument nie spełnia oczekiwań bo jego wykonanie pozostawia zbyt wiele do życzenia.

Fakmtem jest że gdy kupujesz dokumenty kolekcjonerskie za pobraniem musisz liczyć się z tym że będzie on znacząco odbiegał wykonaniem od orginału. Dowód kolekcjonerski na przykład, który zamówiłeś może na pierwszy rzut oka wyglądać w porządku jednak gdy spojrzysz na niego dokładnie może okazać się że na przykład orzełek w godle polski ma odróconą głowe w drugą stronę, hologram jest w innym kształcie niż powinien, rozdzielczość druku jest słaba lub po prostu wzór graficzny lub kolorystyka różni się od tej jaka być powinna.

 

dokumenty kolekcjonerskie za pobraniem

Problem z dokumentami kolekcjonerskimi kupowanymi za pobraniem jest taki że sprzedający doskonale wie że wysyłając dokument w ten sposób może zostać łatwo namierzony. Wystarczy że policja zrobi zakup kontrolowany a następnie wystąpi do sądu o nakaz ujawnienia danych klienta który wysłał taki dokument. Z tego powodu sprzedający oferujący wysyłkę pobraniową, produkują dokumenty kolekcjonerskie w taki sposób aby nie mógł on zostać użyty do niczego. Taki dokument rzeczywiście staje się dokumentem kolekcjonerskim gdyż do niczego poza kolekcjonowaniem nie można się nim posłużyć.  Wykonując dokument w taki sposób sprzedający doskonale wie że nic mu nie grozi, a klient swoich pieniędzy już nie odzyska.

Ciekawą kwestią jest też to że żadna z firm oferujących wysyłkę za pobraniem nie przesyła zdjęć wykonanego dokumentu przed wysyłką, lub w ostateczności robi to bardzo niechętnie – ciekawe, prawda? Wygląda na to że sprzedającemu zależy żeby klient nie miał szansy dokładnie się przyjrzeć dokumentowi który  zamawia. Jest to nieuczciwa praktyka na której klient tylko traci pieniądze bo jeżeli kupujący zamawia dokumenty kolekcjonerskie w pewnym określonym celu to i tak będzie szukał dalej i za pewne skontaktuje się z inną firmą która zaproponuje mu swoją ofertę, bedąc przy tym bardzo nie ufny i traktukując kolejną firme w taki sposób jakby i ta chciała mu wyciąć podobny numer. Chyba nie ma „kolekcjonera” który by nie nacioł się na dokument marnej jakości w taki własnie sposób.

 

Gdzie kupić solidny dokumenty kolekcjonerskie?

Zwróć uwagę na to że od kiedy produkcja dokumentów kolekcjonerskich stała się nielegalna, firmy które produkują dokumenciki solidnej jakości przeniosły się za granicę. Są kraje w uni europejskiej gdzie produkcja dokumentów kolekcjonerskich nie jest sankcjonowana prawnie, przez co nie jest nielegalna.

Jedną z takich firm wartych polecenia jest SklepPiracki.Ru. Chyba jako jedyni na rynku obecnie, produkują dowód kolekcjonerski wydawany po 2019r. Ich produkt wygląda na prawdę profesjonalnie i ciężko jest go odróżnić od prawdziwego. Dowód jest na prawdę solidnej jakości, posiada hologram 3D o pełnej gamie kolorów i jest to coś co wyróżnia ten produkt od innych dostępnych na rynku gdzie zamiast hologramu w trójwymiarze dostajemy tak zwany płaski „kinegram” czyli marną imitację hologramu która na pierwszy rzut oka wzbudza podejrzenia. Dokument oczywiście posiada wszystkie inne zabezpieczenia jak w prawdziwym dokumencie, jednak to że jest to najnowszy wzór ma jeszcze jedną zaletę. Dowody osobiste wydawane w polsce do 2019 r. miały w górnym prawym rogu tak zwane recto-verso czyli litery RP które w orginalnym dowodzie przy patrzeniu pod światło pokrywały się ze sobą. Nikt jednak w polsce nigdy nie złamał tego zabezpieczenia z tego co nam wiadomo, więc ktoś mający wiedzę na ten temat mógł bardzo szybko zweryfikować prawdziwość dokumentu patrząc właśnie pod światło na recto-verso. W nowszych dowodach natomiast zrezygnowano z tego zabezpieczenia i w jego miejscu umieszczono symbol chipu RFID.

Sklep piracki nie jest jedyną firmą wartą uwagi. Po więcej informacji na temat firm produkujących dokumenty kolekcjonerskie przejdź na stronę główną i przeczytaj nasz poradnik dotyczący innych firm. Bardzo skrupulatnie i rzeczowo opisaliśmy tam inne firmy, jak zwykle bez faworyzowania kogokolwiek czy brania czyjejś strony. Mamy nadzieję że spodobał ci się ten krótki aczkolwiek rzeczowy artykuł. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika na stronie głównej.

Powodzenia w poszukiwaniu idealnego dokumentu kolekcjonerskiego!

About the author

admin administrator

Leave a Reply